YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olcak? (30 Aralık 2013)
Bugün hava nasıl olcak? (30 Aralık 2013)
30 Aralık 2013 08:34
Yağışların yağmur ve sağanak, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusunun yüksekleri, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların yağmur ve sağanak, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusunun yüksekleri, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Malatya ve Elazığ'da kuvvetli yağmur ve sağanak, Malatya ve Elazığ'ın yükseklerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde 2 ila 4 derece azalacak. Rüzgar, doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu 7
İstanbul: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı 11
İzmir: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 14
Adana: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu 15
Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 13
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 11
Erzurum: Parçalı, zamanla çok bulutlu (İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor) 2
Diyarbakır: Çok bulutlu, donan yağmur, yağmur ve karla karışık yağmurlu (Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor)

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler