YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak? ( 30 Kasım 2015)
Bugün hava nasıl olacak? ( 30 Kasım 2015)
30 Kasım 2015 09:17
Meteoroloji bazı bölgeler için kuvvetli yağış ve yoğun kar uyarısı yaptı. İşte 30 Kasım 2015 Pazartesi tarihli hava durumu tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin aralıklı yağışı geçmesi bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Bursa-Uludağ, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Çankırı, Bolu, Kastamonu'nun yüksekleri ile zamanla Yozgat, Sivas ve Kayseri'nin yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Batman, Siirt ile Diyarbakır ve Mardin'in doğu ilçelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, yarın(salı) sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Erzurum'un batı kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :İç kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere ülkemiz genelinde 2 ila 8 derece azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz ile Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Batman, Siirt ile Diyarbakır ve Mardin'in doğu ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Yerel su baskını, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR UYARISI: Yağışların yarın(salı) sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Erzurum'un batı kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERİMİZDE BEKLENEN SICAKLIK DEĞERLERİ ŞÖYLE:

BALIKESİR 14
BURSA 11
ÇANAKKALE 13
İSTANBUL 13

AFYONKARAHİSAR 9
AYDIN 17
İZMİR 15
MUĞLA 12

ADANA 19
ANTALYA 20
BURDUR 12
MERSİN 18

ANKARA 8
KARAMAN 11
KAYSERİ 11
KONYA 8

BOLU 8
DÜZCE 10
KARABÜK 9
ZONGULDAK 9

ORDU 15
SAMSUN 13
TOKAT 12
TRABZON 15

ARDAHAN 2
ERZURUM 6
IĞDIR 10
MALATYA 10

DİYARBAKIR 12
GAZİANTEP 13
MARDİN 12
ŞANLIURFA 16

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler