YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak? (3 Şubat 2015)
Bugün hava nasıl olacak? (3 Şubat 2015)
03 Şubat 2015 09:10
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile zamanla Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Erzincan ve Tunceli çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; bu akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri ve Isparta çevrelerinde kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor. Yurdun iç ve batı kesimlerinde (Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Batı Karadeniz) toz taşınımı bekleniyor.

Rüzgar, kuzey, iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 5/9

İstanbul: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 9/11

İzmir: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 9/15

Adana: Parçalı zamanla çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı 7/18

Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların bu akşam saatlerinden sonra ve gece doğusunda kuvvetli olması bekleniyor) 11/16

Samsun: Parçalı zamanla çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 10/17

Trabzon: Parçalı bulutlu 14/15

Erzurum: Parçalı bulutlu -7/5

Diyarbakır: Parçalı bulutlu 1/13 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler