YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak? (27.02.2014)
Bugün hava nasıl olacak? (27.02.2014)
27 Şubat 2014 08:28
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güneydoğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda buzlan

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun iç ve doğu kesimlerinde görülecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Kastamonu, Kayseri ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güneydoğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genellikle kuzey yönlerden, hafif ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz ve Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 10
İstanbul: Parçalı bulutlu 10
İzmir: Az bulutlu 15
Adana: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18
Antalya: Parçalı bulutlu 19
Samsun: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8
Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9
Erzurum: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4
Diyarbakır: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 13

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler