YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak? 25 Haziran İl il hava durumu
Bugün hava nasıl olacak? 25 Haziran İl il hava durumu
25 Haziran 2015 09:05
Bugün (25 Haziran 2015) nasıl olacak? İl il hava durumu raporu ve illerde yağış olasılıkları Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. 25 Haziran 2015 il hava durumu haberimizde. Hava durumu raporuna göre, sıcaklık düşüyor.

Bugün illerde hava durumu nasıl olacak? Son zamanlarda yağışın görüldüğü yurdumuzda bugün (25 Haziran 2015)'te hava durumu nasıl olacak?  İl il hava durumu raporu. Meteroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı.

25 Haziran 2015 hava durumu il il değişiklik gösteriyor.  Hava durumu raporuna göre; bugün hava sıcaklıkları, kuzeydoğu kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

İl il hava durumu raporu ve illerde yağış olasılıkları Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. 25 Haziran 2015 il hava durumu haberimizde.

ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Osmaniye, Adana'nın doğusu, Hatay kıyıları ile gece saatlerinde Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, yağışlar sabah saatlerinde Giresun ve Trabzon, öğle saatlerinden itibaren gece saatlerine kadar Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olacak. Hava sıcaklıkları, kuzeydoğu kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise kuzey, iç ve batı kesimlerde kuzey yönlerden, Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Orta ve Doğu Karadeniz ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzeyi kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 26

İzmir: Az bulutlu ve açık 30

Adana: Parçalı bulutlu, doğusu kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31

Antalya: Az bulutlu ve açık 35

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

Trabzon: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor) 24

hva.jpg

Erzurum: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 37 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler