YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak? (24.07.2014)
Bugün hava nasıl olacak? (24.07.2014)
24 Temmuz 2014 09:59
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, kuzey, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının; yağış alan yerlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Yurdun kuzey kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara bölge geneli ile Düzce, Bolu, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Eskişehir'in kuzey ve Ankara'nın kuzeybatı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah ilk saatlerde Edirne'nin Enez ve Keşan ile Çanakkale Gelibolu Yarımadasında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgar, yurdun kuzey kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra kuzeybatı ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35

İstanbul: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 30

İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu 33

Adana: Parçalı bulutlu 32

Antalya: Az bulutlu ve açık 29

Samsun: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 29

Trabzon: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 28

Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 29

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler