YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak? 2 Haziran 2015 hava durumu
Bugün hava nasıl olacak? 2 Haziran 2015 hava durumu
02 Haziran 2015 06:45
Bugün hava sıcaklığı bazı illerde artacak. Bugün hava nasıl olacak? Bazı illerde ise bugün gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 2 Haziran 2015 hava durumu ayrıntıları haberimizde.

Bugün hava nasıl olacak? Yurt genelinde sağanak yağış bekleniyor. Akdeniz, Ege kıyıları yağmurdan etkilenmeyecek bölgeler arasında yer alıyor.

Meteoroloji  yetkilileri 2 Haziran 2015 il il hava durumunu paylaştı. Bugün hava yurt genelinde nasıl olacak? İllere ve bölgelere göre hava sıcaklığı değişiklik gösterecek. Bugün hava sıcaklığı bazı illerde artış gösterirken bazı illerde ise sağanak yağış bekleniyor. İç Anadolu'nun büyük kısmında ve İç Ege'de yağışlar var. Çarşamba günü yağış etkisini biraz artıyor. 

2 Haziran 2015 hava durumu ayrıntıları haberimizde...

Yağışlar Güney ve Doğu bölgelerde yerel olarak kendini gösteriyor. İç Anadolu'nun büyük kısmında ve İç Ege'de yağışlar var. Çarşamba günü yağış etkisini biraz artıyor. Perşembe-cuma İç Ege'de, İç Anadolu'da, Akdeniz'de, Doğu Anadolu'da ve Akdeniz'de gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Özellikle İç Ege'de ve İç Anadolu'da su baskınları ve sele karşı dikkat !

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz ile Kayseri, Sivas, Niğde, Çankırı, Giresun, Adana, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
 
HAVA SICAKLIĞI :Doğu kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, güneybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.
 
RÜZGAR :Genellikle batı ve güneybatı yönlerden orta kuvvette; Akdeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
 
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz ile Kayseri, Sivas, Niğde, Çankırı, Giresun, Adana, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden, yağış alan yerlerde ise yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusunda güney yönlerden esen kuvvetli rüzgarla birlikte yer yer toz taşınımı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA
 
MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra bölge genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
                                                                                                                                                                                                    En Yüksek(°C)
BALIKESİR:Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra il genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  24
BURSA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra il genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  23
ISTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra il genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  24
KIRKLARELI: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra il genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  22

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  21
AYDIN: Parçalı ve çok bulutlu  28
İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  26
MANİSA: Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Antalya dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  29
ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu  25
HATAY: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  26
MERSİN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  30
 
İÇ ANADOLU
 
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Sivas, Kayseri, Niğde ve Çankırı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  21
CANKIRI: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  21
ESKİŞEHİR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  22
KONYA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  22

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
 
BOLU:Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  19
DÜZCE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  21
KARABUK: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  23
ZONGULDAK: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  19
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
 
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz kesimi ile Giresun çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ARTVIN:Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  22
GIRESUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.  19
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  19
TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  20
 
DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu; sabah saatlerinde batısı ile öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güney yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek rüzgarla birlikte bölgenin doğusunda yer yer toz taşınımı bekleniyor.
 

ELAZIG:Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  27
ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  22
SIRNAK: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  26
VAN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  25
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU
 
Parçalı ve çok bulutlu; Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 Km/sa) esmesi bekleniyor.
 
ADIYAMAN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  27
DIYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu  29
GAZIANTEP: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  25
SANLIURFA: Parçalı, yer yer çok bulutlu  29

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler