YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak?
Bugün hava nasıl olacak?
20 Ekim 2014 07:10
Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre, 20 Ekim 2014 Pazartesi Türkiye genelinde hava durumu.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Ardahan, Artvin, Tokat ve Ağrı çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun yüksekleri, Doğu Karadeniz'in doğusunun yüksekleri ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Siirt, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli, Şırnak, Van'ın güney kesimleri ve Hakkari çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

Gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde don olayı görüleceği tahmin ediliyor. 

Hava sıcaklığı: Hava sıcaktığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgar: Genellikle kuzey yönlerden orta kuvvette, Marmara, İç Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli (30-60 km/s), Kuzey Ege Kıyıları ile Akdeniz ve Güney Ege kıyılarında kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Uyarılar

Kuvvetli yağış uyarısı: Yağışların; Siirt, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli, Şırnak, Van'ın güney kesimleri ve Hakkari çevrelerinde çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı: Rüzgarın, Marmara, İç Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli (30-60 km/s), Kuzey Ege Kıyıları ile Akdeniz ve Güney Ege kıyılarında kısa süreli fırtına (50-70 km/s), Güney Ege kıyılarında fırtına (60-80 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
Bölgelerimizde hava

 
Marmara

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

BALIKESİR Parçalı bulutlu 8 19

BURSA Parçalı bulutlu 6 18

ÇANAKKALE Parçalı ve az bulutlu 10 19

İSTANBUL Parçalı bulutlu 10 17

Ege

Az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/s), Kuzey Ege kıyılarında kısa süreli fırtına (50-70 km/s), Güney Ege kıyılarında fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu 1 13

AYDIN Az bulutlu 10 26

İZMİR Az bulutlu 10 22

MANISA Az bulutlu 9 22

Akdeniz 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/s) esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı bulutlu 12 25

ANTALYA Az bulutlu 14 25

HATAY Parçalı bulutlu 12 23

ISPARTA Parçalı ve az bulutlu 1 15 

İç Anadolu

Az bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde gece saatlerinde don olayı bekleniyor.
 
ANKARA Parçalı ve az bulutlu 2 13

KARAMAN Parçalı bulutlu 2 12

KONYA Az bulutlu 3 12

NEVSEHIR Parçalı yer yer çok bulutlu 0 10

Batı Karadeniz 

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Sinop çevrelerinde kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BARTIN Parçalı bulutlu 4 15

BOLU Parçalı bulutlu 2 13

KASTAMONU Parçalı bulutlu 2 13

ZONGULDAK Parçalı bulutlu 7 14

Orta ve Doğu Karadeniz 

Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz'in doğusunun yükseklerinde karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesiminde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde gece saatlerinde don olayı bekleniyor.

BAYBURT Parçalı ve çok bulutlu -2 6

GIRESUN Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı gececek. 8 10

SAMSUN Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9 14

TRABZON Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı gececek. 9 12

Doğu Anadolu 

Parçalı ve çok bulutlu, Güneydoğusu ile Ağrı ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin güney doğusunun yüksekleri ile Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Şırnak, Van'ın güney kesimleri ve Hakkari çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneyinde kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde don olayı bekleniyor.

BINGOL Parçalı bulutlu 3 12

ERZURUM Parçalı bulutlu -4 7

HAKKARI Çok bulutlu, yağmur ve karlakarışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor. 2 4
VAN Çok bulutlu, yağmur ve karlakarışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güney kesimlerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor. 2 4

Güneydoğu Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Siirt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın gece saatlerinden sonra kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 8 15

GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu 7 16

SIIRT Parçalı çok bulutlu yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 9 13

ŞANLIURFA Parçalı bulutlu 9 19

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler