YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak?
Bugün hava nasıl olacak?
08 Şubat 2014 09:26
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İzmir, Edirne, Kırklareli, Çanakkale ile Balıkesir'in batı ilçelerinin, akşam ve gece saatlerinde Güney Ege kıyılarının aralıklı sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor.

Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege ve Marmara'nın batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 11

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 14

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 14

Adana: Az bulutlu ve açık 17

Antalya: Parçalı, yer yer çok bulutlu 18

Samsun: Az bulutlu ve açık 13

Trabzon: Az bulutlu 12

Erzurum: Az bulutlu ve açık (Kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor) -5

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık (Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor) 1

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler