YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak? (16.12.2014)
Bugün hava nasıl olacak? (16.12.2014)
16 Aralık 2014 09:33
Yapılan son değerlendirmelere göre, parçalı ve az bulutlu, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun doğusu ile gece saatlerinden itibaren yurdun batı kıyılarının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Gece ve sabah saatlerinde Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi, gece ve sabah saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey, iç ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, kuzey ve doğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 6

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 13

İzmir: Az bulutlu ve açık, gece saatlerinden itibaren parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 14

Adana: Parçalı ve az bulutlu 20

Antalya: Az bulutlu 20

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 16

Trabzon: Parçalı bulutlu 15

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu (Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor) 3

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 12

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler