YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak?
Bugün hava nasıl olacak?
18 Ocak 2014 09:07
Yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurt genelinde parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacak.

Edirne ve Kırklareli ile öğle saatlerinden itibaren Çanakkale'nin güney kesimleri ve Balıkesir'in batı kıyılarının hafif yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde 3 ila 5 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle güney ve batı, yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 11

İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu 17

İzmir: Parçalı, zamanla çok bulutlu 17

Adana: Parçalı ve az bulutlu 19

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 20

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 17

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 15

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu (İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor) 0

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu (Bu sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor) 12

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler