YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak? (15 Aralık 2015) O bölgeye don ve sis uyarısı
Bugün hava nasıl olacak? (15 Aralık 2015) O bölgeye don ve sis uyarısı
15 Aralık 2015 09:16
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son bilgilere göre günlük hava tahmin raporu şöyle;

Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz kıyıları ile zamanla Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ve Sinop çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara, Kuzey ve İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yollarda buzlanma nedeniyle trafikte ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara, Kuzey ve İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin güneydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

EDIRNE Parçalı bulutlu 9

ISTANBUL Parçalı bulutlu 12

KIRKLARELI Parçalı bulutlu 11

KOCAELI Parçalı bulutlu 13

EGE Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR Parçalı ve az bulutlu 6

DENIZLI Az bulutlu 14

IZMIR Az bulutlu 14

MANISA Az bulutlu 13

AKDENİZ Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA Az bulutlu 19

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 18

HATAY Az bulutlu 16

MERSIN Az bulutlu 19

İÇ ANADOLU Genellikle parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı bulutlu 6

CANKIRI Parçalı bulutlu 5

ESKISEHIR Parçalı bulutlu 6

KONYA Parçalı bulutlu 7

BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile Sinop çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu 7

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 8

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kıyı ilçeleri yağmurlu 5

ZONGULDAK Parçalı bulutlu 9

ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA Parçalı bulutlu 7

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 11

TOKAT Parçalı bulutlu 4

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

DOĞU ANADOLU Genellikle parçalı, zamanla güneydoğusunun çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM Parçalı bulutlu -3

KARS Parçalı bulutlu -6

MALATYA Parçalı az bulutlu 10

VAN Parçalı ve çok bulutlu 4

GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı bulutlu 14

GAZİANTEP Parçalı bulutlu 15

SANLIURFA Parçalı bulutlu 16

SİİRT Parçalı bulutlu 12

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), doğusu kuzeydoğudan, sabah ilk saatlerde doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), sabah ilk saatlerde doğusu kuzeybatıdan 5 (40 km/s), Dalga: 0,5 ila 1,5m, Batı Karadeniz'in batısı ile sabah ilk saatlerde Doğu Karadeniz'in doğusu 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5m ila 2,5m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), açıkları 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Kuzey Ege ile Güney Ege açıkları 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, Antalya Körfezi güneydoğudan, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, sabah ilk saatlerde kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, batısı güneydoğudan, gece saatlerinde batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi. 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler