YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak?
Bugün hava nasıl olacak?
28 Eylül 2013 10:19
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz'in parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında aralıklı sağanak bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz'in parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Kırklareli, Edirne'nin güneyi, İstanbul'un kuzeybatı çevreleri, Karabük, Kastamonu, Hatay, Osmaniye, Adana'nın kuzey kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey kesimlerde 2 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgarın, genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğu kesimlerde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 24

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu ve kuzeybatı çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı 25

İzmir: Az bulutlu ve açık 29

Adana: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, kuzey kesimleri yerel olarak sağanak yağışlı 30

Antalya: Az bulutlu ve açık 29

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 21

Trabzon: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (Yağışların; doğu ve batı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.) 21

Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 20

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 30

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler