YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak?
Bugün hava nasıl olacak?
24 Eylül 2013 09:13
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve doğusu parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Hatay, Osmaniye, Adana'nın kıyı kesimi, Gümüşhane, Artvin, Ağrı, Iğdır ve Ardahan çevrelerinde görülecek yağışların; öğle saatlerinden itibaren Bartın ile Kastamonu kıyıları, gece saatlerinde de Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle batı ve güneybatı, Güney Ege kıyıları ile Orta Karadeniz kıyı kesimleri ve Sinop çevrelerinde kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, Batı ve Orta Karadeniz kıyı kesimleri ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 19

İstanbul: Parçalı bulutlu 24

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 27

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

Antalya: Az bulutlu ve açık 30

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 23

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kuvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 22

Erzurum: Parçalı, yer yer çok bulutlu 18

Diyarbakır: Parçalı bulutlu 27

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler