YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak?
Bugün hava nasıl olacak?
14 Eylül 2013 09:35
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre hava sıcaklığı, Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de hissedilir derecede olmak üzere batı bölgelerde 4 ila 8 derece azalacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz ile gece saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Zonguldak, Bartın, Düzce, Kastamonu'nun kıyı kesimi, Sinop'un batı kıyıları ile Kocaeli ve Sakarya'nın kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, Orta ve Doğu Karadeniz'de 2 ila 4 derece artacak olan hava sıcaklığı, Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de hissedilir derecede olmak üzere batı bölgelerde 4 ila 8 derece azalacak.

Rüzgarın, genellikle güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile Batı Karadeniz'de, öğle saatlerinden sonra Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 Km/S) olarak eseceği tahmin ediliyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı , kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu 31

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde il geneli, öğle saatlerinde Anadolu Yakası sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren parçalı ve az bulutlu 26

İzmir: Az bulutlu ve açık 28

Adana: Az bulutlu ve açık 35

Antalya: Az bulutlu ve açık 32

Samsun: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 31

Trabzon: Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 29

Erzurum: Parçalı bulutlu 28

Diyarbakır: Açık 36

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler