YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak?
Bugün hava nasıl olacak?
13 Temmuz 2013 09:47
Yapılan son değerlendirmelere göre; kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Bolu, Karabük, Çankırı, Eskişehir, Isparta, Burdur, Afyonkarahisar'ın güneyi, Denizli'nin Çardak, Antalya'nın Korkuteli ve Elmalı ilçeleri ile Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Sıcaklıkların iç bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege'de kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlı 32

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 30

İzmir: Az bulutlu ve açık 32

Adana: Parçalı ve az bulutlu 33

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden sonra Korkuteli ve Elmalı ilçeleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 29

Trabzon: Parçalı bulutlu 29

Erzurum: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Diyarbakır: Açık 40

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler