YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak?
Bugün hava nasıl olacak?
11 Temmuz 2013 09:51
Yapılan son değerlendirmelere göre bazı bölgelerde yağış görülmesi bekleniyor, Kars’ın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Kütahya, Uşak, Eskişehir, Bilecik, Bolu, Düzce, Artvin, Burdur, Afyonkarahisar’ın kuzeybatısı, Denizli’nin güney ve doğusu, Bursa’nın güneyi ile Ankara’nın kuzeybatı çevrelerinde görülecek yağışların öğle saatlerinden sonra Ardahan ile Kars’ın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Sıcaklık iç bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Hatay çevreleri ile İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ve Doğu Anadolu’nun batısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzeybatı çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 30

İstanbul: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde Anadolu Yakası kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 30

İzmir: Az bulutlu ve açık 32

Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu 33

Antalya: Az bulutlu ve açık 29

Samsun: Parçalı bulutlu 27

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 26

Erzurum: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgfürültülü sağanak yağışlı 29

Diyarbakır: Açık 41

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler