YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak?
Bugün hava nasıl olacak?
25 Mayıs 2013 10:16
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun doğu bölgelerinde aralıklarla görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların öğle saatlerinden itibaren kuzeyi de etkisi altına alması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının Orta ve Doğu Karadeniz'de 5 ila 8 derece olmak üzere doğu bölgelerde azalacağı, batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı (Lodos), zamanla iç ve doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s)esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı az bulutlu 27

İstanbul: Parçalı az bulutlu 28

İzmir: Az bulutlu ve açık 26

Adana: Parçalı, zamanla kuzey kesimleri çok bulutlu 30

Antalya: Az bulutlu ve açık 29

Samsun: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 24

Trabzon: Parçalı, zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 22

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların; öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor) 23

Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor) 30

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler