YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak?
Bugün hava nasıl olacak?
31 Mart 2013 09:37
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre, yurdun güney ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun güney ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in Ayvalık, Burhaniye ve Edremit, İzmir'in Foça, Dikili ve Çeşme ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı, karadeniz kıyı kesimlerinde 4 ila 6, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın güneybatısı, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz'in kıyı kesimi ile Sinop çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 24

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 20

İzmir: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Foça, Dikili ve Çeşme ilçeleri sağanak yağışlı 27

Adana: Parçalı bulutlu 26

Antalya: Parçalı bulutlu 23

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 23

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 22

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 13

Diyarbakır: Parçalı bulutlu 21

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler