YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak? (11.02.2014)
Bugün hava nasıl olacak? (11.02.2014)
11 Şubat 2014 08:47
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzeydoğu kesimleri ile bu sabah ilk saatlerde Malatya ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Sivas, Erzincan ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Yarın sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu ile Doğu Anadolu'da yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 15
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, yarın sabah saatlerinde sisli 14
İzmir: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 19
Adana: Parçalı ve az bulutlu 18
Antalya: Az bulutlu ve açık 19
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 18
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, yarın sabah saatlerinde sisli -2
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 14

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler