YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak? (06.03.2014)
Bugün hava nasıl olacak? (06.03.2014)
06 Mart 2014 08:26
Ülkemizin büyük bir bölümünün aralıklı yağmur ve sağanak, batı kesimlerin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra kuzeydoğu kesimlerin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin büyük bir bölümünün aralıklı yağmur ve sağanak, batı kesimlerin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra kuzeydoğu kesimlerin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı Ege ve Akdeniz'de 1 ila 3 derece artacak, Batı ve Orta Karadeniz'de 1 ila 3 derece azalacak. Rüzgar, genellikle güney yönlerden orta kuvvette esecek. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar hafif sağanak yağışlı 14
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 16
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey çevreleri sağanak ve gök gürültülü yağışlı 23
Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak (Yağışların sabah saatlerinde doğu ilçelerinde kuvvetli olması (21-50 mm/metrekare) bekleniyor) 18
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 17
Erzurum: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, gece saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu 8
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 18

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler