YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak? (03.04.2014)
Bugün hava nasıl olacak? (03.04.2014)
03 Nisan 2014 08:34
Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile öğle saatlerinden sonra İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Kütahya,Bilecik ile Antalya'nın iç kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile öğle saatlerinden sonra İç Anadolu, Göller Yöresi, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Kütahya, Afyonkarahisar, Sinop, Kastamonu, Bolu, Bilecik ile Antalya'nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

İstanbul: Parçalı bulutlu 16
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 22
Adana: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22
Antalya: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
Samsun: Çok bulutlu ve akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 10
Trabzon: Çok bulutlu ve akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 9
Erzurum: Parçalı, yer yer çok bulutlu 6
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 19

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler