YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün de elektrikler kesilecek mi?
Bugün de elektrikler kesilecek mi?
01 Nisan 2015 07:49
Dün Türkiye genelinde elektrikler kesildi, insanlar saatlerce elektrik olmadan işleri aksadı metrolar durdu trafik ışıkları söndü. Şimdi herkez bugün de elektrikler kesilecek mi sorusunu soruyor. İşte cevap haberimizde: Bugün elektrikler kesilecek mi?

Türkiye’nin bazı bölgelerinde yaşanan elektrik kesintileri hayatı olumsuz etkiliyor. TEİAŞ, elektrik nakil hatlarında saat 10.36'da yaşanan sorun nedeniyle birçok bölgede elektrik kesintisi meydana geldiğini bildirdi. Enerji Bakanılğı ise arızanın takip edildiğini belirtti. Başbakan Ahmet Davutoğlu ise kesintilerle ilgili olarak "Terör saldırısını da araştırıyoruz" diye konuştu.

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere İzmir, Antalya gibi Türkiye’nin farklı şehirlerinde elektrik kesintileri yaşandı. Marmara bölgesinde, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Bursa, Kocaeli'nde elektrik kesintisi yaşandığı belirtildi.

Enerji Bakanlığı: Takipteyiz

Türkiye genelindeki elektrik kesintisiyle ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı da bir açıklamada bulundu. İşte bakanlığın açıklaması: Elektrik sistemimizde Türkiye genelinde bugün saat 10.36 itibarıyla bir elektrik kesintisi meydana gelmiştir. Olayın meydana geldiği andan itibaren Ankara’da TEİAŞ’ın Milli Yük Tevzi merkezinde bir kriz masası oluşturulmuştur. Bu masada Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ yetkilileri; tüm elektrik sistemimizi an be an takip etmekte; dağıtım şirketleri, santraller, trafo merkezleriyle bilgi alışverişi anlık olarak yapılmaktadır. Kesintinin sebepleri üzerinde çalışma devam etmekle birlikte Kriz Merkezi’nin öncelikli amacı sistemin hızlı bir şekilde toparlanması ve enerjisiz yerlerin normale dönmesi olmuştur.

Bu kapsamda şu ana kadar yapılan çalışmalar neticesinde Trakya, Karadeniz, Doğu Anadolu bölgelerinde hemen hemen enerjisiz yer kalmamıştır. İç Anadolu, Akdeniz, Ege ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde kesinti olan yerlere en kısa süre içerisinde elektrik verilmesine dönük çalışmalar sürmektedir. İstanbul’un yüzde 80’ine elektrik verilmiş, metro ve tramvay gibi toplu ulaşım araçlarına da enerji sağlanmıştır.

TEİAŞ: sorun 16:30'da yaşandı

TEİAŞ yetkilileri, elektrik nakil hatlarında saat 10.36'da yaşanan sorun nedeniyle birçok bölgede elektrik kesintisi meydana geldiğini bildirdi. Teknik inceleme başlatıldığını belirten yetkililer, sisteme en kısa sürede elektrik verilmesi için çalışıldığını kaydetti.

Bugün de kesinti olacak mı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ yetkilileri bugün büyük çapta herhangi bir kesinti beklendiğine dair bir açıklamada bulunmadı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler