YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün (04 Haziran 2015) hava nasıl olacak?
Bugün (04 Haziran 2015) hava nasıl olacak?
04 Haziran 2015 06:52
Bugün) hava durumu ayrıntıları. 04 Haziran'da hava nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşıldı. Bugün yurt genelinde nasıl olacak? Son günlerde hava normallerinin dışında yağan yağmurlar, hava sıcaklığını düşürdü.

04 Haziran'da hava nasıl olacak? Meteoroloji'nin tahminlerine göre bugün hava durumu; sağanak ve gökgürültülü yağışlı geçecek.

İç Anadolu'da, İç Ege'de ve Batı Karadeniz'de gök gürültülü sağanak yağışlara dikkat ! Doğu Anadolu'nun kuzey kesimilerinde gök gürültülü sağanak yağışlar bekliyoruz.2-3 gün yıldırımlı şimşekli yağışlar devam edecek.

Kuvvetli sağanakların meydana getirebileceği ani sel, su baskını,  yıldırım, dolu yağışı riski ve yağış anında kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve  tedbirli olunması gerekiyor. 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA 

Parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor. 

EGE 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Kütahya, Uşak ve afyonkarahisar çevreleri ile Denizli'nin kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeyinde, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.
 
AKDENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
İÇ ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Aksaray ve Niğde çevreleri ile Konya'nın doğu, Nevşehir ve Yozgat'ın güney, Kırşehir'in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
BATI KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra bölgenin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
DOĞU ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısı ile Ağrı, Van, Muş ve Bitlis çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin Güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Akşam saatlerine kadar bölge genelinde toz taşınımı beklenmektedir.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin kuzey kesimleri ile Gaziantep çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda batı ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Akşam saatlerine kadar bölge genelinde toz taşınımı beklenmektedir.

Etiketler: ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler