YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Budist bilim adamı Müslüman oldu
Budist bilim adamı Müslüman oldu
06 Mart 2015 23:44
Hindistan'ın Kalkuta şehrinde doğup büyüyen 33 yaşındaki Budist bilim adamı, Türkiye'de şehadet getirerek Müslüman oldu.

Budist Shailendra Singh (33), üniversite eğitiminden sonra yüksek lisans için Malezya'ya gitti. Burada Müslümanlardan etkilenerek İslam'ı araştırmaya başlayan Singh, doktora eğitiminin ardından Türkiye'ye geldi.

Hacettepe Üniversitesinde eğitimini sürdüren Singh, Diyanet İşleri Başkanlığının yanındaki Ahmet Hamdi Akseki Camisi'ni ziyaret etti. Caminin manevi havasından etkilenen Singh, İslam'ı seçti.
Bugün özel bir hastanede sünnet olan Singh, ismini de Ali olarak değiştirdi.

''Allah'a uzak olduğumu farkettim"

Singh, Müslüman olduğu için kendisini dışlayan Budist annesiyle küstüklerini belirtti. Malezya'daki Arap arkadaşlarından etkilendiğini anlatan Singh, "Onların ibadetlerini görünce hayatımda bazı şeylerin eksik olduğunu anladım. Allah'a uzak olduğumu fark ettim. Araştırmalara başladım. İnternetten birçok vaazı dinledim" dedi.

Müslüman olan Budist bilim adamı Shailendra Singh,  sünnet oldu budist bilim adamı,Hindistan,müslüman olan budist,Shailendra Sing Türkiye'ye geldikten sonra da araştırmalarının sürdüğünü ifade eden Singh, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nin manevi havasından etkilendiğini ve orada karar vererek Müslüman olduğunu dile getirdi.

"Hz. Ali'den çok etkilendim"

Yeni ismini de Hz. Ali'den etkilendiği için seçtiğini bildiren Singh, "Onu da araştırmış, hayatına ilişkin bilgi sahibi olmuştum. Onun hayatında kendime yönelik güç buldum" diye konuştu.

Singh, 10 yıl boyunca içindeki manevi boşluğu doldurmak için araştırmalar yaptığını, şimdilerde ise bu boşluğu Kur'an-ı Kerim meali okuyarak giderdiğini kaydetti.

Sünnetin de Kur'an-ı Kerim'de bildirildiğini ifade eden Singh, "Müslümanlar 1400 yıldır sünnet oluyor. Dünya Sağlık Örgütü de bunun bilimsel olduğunu kaydetmişti. Ben de İslam'ı seçtikten sonra bir vecibe olarak sünnet oldum" ifadelerini kullandı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler