YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu 'yol'a en çok kadınlar sevindi
Bu 'yol'a en çok kadınlar sevindi
09 Ekim 2010 17:17
"Yol"suzluk yüzünden yüklerini yıllarca sırtlarında taşımak zorunda kalan Karadeniz'in çalışkan kadınları, yeni açılan yol en çok onları sevindi

Giresun'un Yağmurca Köyü'nde yapılan yol açılışına en çok kadınlar sevindi. Yapımı tamamlanarak açılışı gerçekleştirilen yola en çok yıllarca yüklerini sırtında taşımak zorunda kalan köylü kadınlar sevindi. 
 

Giresun'un Duroğlu beldesine bağlı Yağmurca Köyü'nde Duroğlu Belediyesi, Giresun İl Özel İdaresi ve vatandaş işbirliği ile yapımı tamamlanan yaklaşık 2 kilometrelik yol törenle hizmete girdi. Köyde düzenlenen açılış törenine Duroğlu Belde Belediye Başkanı Murat Kılıçaraslan, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Karabıçak ve Yağmurca köylüleri katıldı.  
 

Köy Muhtarı Naci Sarıtaş, köylülerin yaklaşık 2 kilometrelik yolsuzluktan dolayı 8 kilometre yol kat etmek zorunda kaldıklarını belirterek, "Bugüne kadar köyümüzün 80 hanesi köylerine ulaşmak için 8 kilometre yol dolaşmak zorunda kalıyorlardı. Duroğlu Belediyesi, İl Özel İdaresi ve köylülerimizin iş birliği ile yola kavuşmuş bulunuyoruz" dedi. 
 


Yapılan yolun açılışına en çok sevinen köylü kadınlar ise "Yıllarca yüklerimizi sırtımızda taşıyorduk. Kimse 8 kilometrelik yolu dolaşarak gelmek istemediğinden köye 2 kilometre kala bizi araçtan indiriyorlardı. Bizde bütün yüklerimizi sırtımızda taşıyorduk. Ayrıca yapılan yol bahçelerimizden arazilerimizden de geçti. Bu sayede fındık ve odunlarımızı da artık sırtımızda taşımak zorunda kalmayacağız" şeklinde konuştu. İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler