YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu yasağa uymayanlar yandı!
Bu yasağa uymayanlar yandı!
12 Eylül 2013 14:20
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kapalı mekanlardaki sigara yasağına uymayan işletmelerin, ikinci cezada kapatılacağını söyledi.

Müezzinoğlu, Hadi Özışık’ın sorularını cevaplandırdı. Bakan Müezzinoğlu, sigara yasağı ve uygulanacak cezalara değindi. Müezzinoğlu "Sigara yasağında para cezasının caydırıcılığı kalmadı.

Düzenleme değiştirildi. İlkinde para cezası, ikinci ya da üçüncüde o kurum kapatılacak" dedi. Müezzinoğlu şöyle konuştu: "Örneğin bir salonda düğün var. Bu salonun değeri 10 bin lira. Sigara yasağı delinecekse 5 bin lira fazla ödeme alıyor. Ceza gelirse aradaki bu parayı ceza olarak ödüyor. Bu durumda da yasağın caydırıcılığı ortadan kalkıyor. Bu düzenleme artık değiştirildi. İlkince para cezası ikinci ya da üçüncü kez yasa delinirse o kurum kapatılacak".

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, düzenlemeye başta karşı çıkanların bile artık desteklediğini belirterek, "Bu kanun olmaz, bu kanun uygulanmaz, toplum buna tepki gösterir dediler, bir baktık en çok sigara içenler bile bu düzenlemeyi sahiplendi" diye konuştu.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler