YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu vedaya yürek dayanmaz
Şırnaklı 7 yaşındaki Gurbet, trafik kazası sonrası ölüm uykusuna daldı. Kızının organlarını bağışlayan baba, doyamadığı yavrusunu son bir kez öpüp koklayarak başka canlara uğurladı
Bu vedaya yürek dayanmaz
20 Ekim 2010 / 07:20 Güncelleme: 20 Ekim 2010 / 07:56

Yürek yakan olay Şırnak’ın İdil İlçesi’nde meydana geldi. Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencisi Gurbet Yavuz (7), 15 Ekim’de okuldan eve dönüşte karşıdan karşıya geçerken hızla gelen bir otomobilin altında kaldı.

Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırılan minik Gurbet’in beyin ölümü gerçekleşti. Evladının bulunduğu yoğun bakım ünitesinin başından bir an olsun ayrılmayan baba Şükrü Yavuz, acısını kalbine gömerek kızının organlarını bağışlamaya karar verdi. Hemen harekete geçen hastane yetkilileri, nakil için Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi ile bağlantıya geçti. Ambulans helikopterle Cizre’ye gelen nakil ekibi, operasyon için hazırlığa başladı.

BAŞKALARINA ÖRNEK OLMAK İSTEDİM

Kızını son bir kez görmek istediğini söyleyen baba Yavuz, minik Gurbet’in bulunduğu yoğun bakım ünitesine alındı. Çocuğuna doyamadan veda eden acılı baba, Gurbet’i öpüp koklarken gözyaşlarına boğuldu. Minik Gurbet’in operasyonla alınan karaciğeri, Turgut Özal Tıp Merkezi’nde tedavi gören iki yaşında bir çocuk ve 10 aylık bebeğe nakledilecek. Böbrekleri ise Gaziantep Üniversitesi’nde diyalize bağlı iki hastaya can olacak. Organ bağışıyla diğer insanlara örnek olmak istediğini söyleyen baba Yavuz “Çocuğumun organlarıyla başkaları yaşasın istedim. Şırnak’ta ilk kez organ bağışında bulunan ben oldum. İnşallah bağışlar artar” dedi. Bu arada cenazesi ailesi tarafından alınan Gurbet dün gözyaşlarıyla toprağa verildi. (Star)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler