YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu uyarıyı dikkate alın!
Bu uyarıyı dikkate alın!
13 Şubat 2011 10:51
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 9 ilde yağış bekleniyor.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri ile Sakarya, Bilecik, Kütahya, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinin yağışlı geçeceği beklenmekte olup, ülkemizin büyük bir bölümünde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışlar, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olacak.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde 6 ila 8, iç bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Kuzey kesimlerde kuzey ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Yurdun iç ve doğu kesimlerinde gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Tarımsal ürünlerde zarar, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ulaşımında aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda çığ riski olduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, mal ve can kaybı vb.)dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı doğusu çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Sakarya çevreleri yağmurlu Bilecik çevreleri yağmur ve karla karışık yağmurlu geçecek.

EGE: Parçalı, iç kesimleri ilk saatlerde çok bulutlu, Kütahya çevreleri sabah saatlerinde yağmur, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı olarak geçecek.

AKDENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Hatay ve K.maraş çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar Hatay çevrelerinde sağanak, K.maraş çevrelerinde yağmur, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat,Kayserive Sivas) hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli, öğle saatlerinden itibaren Sinop çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Kıyı kesimlerde yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde kar şeklinde görülecek olan yağışlar, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olacak. Rüzgar; Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerde sabah saatlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevreleri yağmurlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde yer yer hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler