YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu nasıl anne?
Vicdansızlığın bu kadarına pes dedirtecek haber Sinop'tan geldi. Sinop'ta 10 günlük bir bebek çöp konteynırının yanına bırakıldı... Vatandaşların polise haber vermesi ile kurtarılan bebeğe bakın hangi isim verildi?
Bu nasıl anne?
11 Mart 2010 / 15:00 Güncelleme: 11 Mart 2010 / 15:00

Sinop'ta dün gece çöp konteynırı yanına bırakılan 10 günlük bebeğe sağlık personeli sahip çıktı.

Edinilen bilgiye göre, dün gece saat 22.00 sıralarında Kefevi Mahallesi Sarabil Caddesi üzerindeki çöp konteynırının yanında kundağa sarılmış bir bebek olduğunu fark eden vatandaşlar polise haber verdi. Polis tarafından çöplük kenarından alınan bebek Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Yeni Doğan Servisi'ne kaldırıldı.

Çöp konteynırı yanında donmaktan son anda kurtarılan ve kız olduğu anlaşılan bebeğe polis tarafından 'Yağmur' ismi verilirken, hastane personeli de bebeğe 'Öykü' ismini koydu. Bir anda hastanenin maskotu haline gelen Öykü bebeği bugün ilk olarak İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Cem Güre ile İl Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Tosun ziyaret etti. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Öykü bebeğin yaklaşık 10 gün önce doğduğu sanılıyor. Bebeğin tedavisinin tamamlanması ardından İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim edileceği bildirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (İHA)


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler