YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu meyveyi tanıdınız mı?
Kış aylarının vitamin kaynağıdır mandalina... Yumuşak kabuğu, hoş kokusuyla bilinir ama şimdi göreceğiniz mandalinalar bizim bildiğimiz türden oldukça farklı... Ordu'da yetişen bu mandalinalar görenleri hayrete düşürüyor...
Bu meyveyi tanıdınız mı?
22 Kasım 2010 / 15:55 Güncelleme: 22 Kasım 2010 / 15:56

Ordu'nun Fatsa ilçesinde Mustafa Tekyıldız isimli çiftçinin mandalina ağaçlarından birinde yetişen kabak büyüklüğündeki çok sayıda mandalina görenleri şaşırtıyor.

Bolaman beldesi Akise mevkisinde Mustafa Tekyıldız'ın bahçesindeki mandalina ağaçlarından birinde devasa büyüklükte mandalina yetişti. Bir kabak büyüklüğünde mandalinaları gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi.

Devasa büyüklükte mandalinalardan birini eline alarak üretim hakkında bilgi veren Mustafa Tekyıldız'ın oğlu Hasan Tekyıldız, "Babam 5 yıl önce mandalina fidanlarını alarak bahçemize dikmiş. 3 yıl önce bu ağaç sadece 1 tane bu büyüklükte meyve verdi. Şimdi de bu ağaç 15-20 tane meyve verdi. Doğrusunu söylemek gerekirse ne olduğunu biz de anlayamıyoruz. Bunu İlçe Tarım Müdürlüğü'ne götürüp inceleteceğiz" dedi.

Hasan Tekyıldız, elle soyulamayacak kadar kalın olan devasa mandalinalardan birini bıçakla keserek içerisindeki meyvenin tadına baktı ve limon tadında bir tat aldığını söyledi. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler