YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu köpek sebze ile besleniyor
Bu köpek sebze ile besleniyor
27 Eylül 2013 14:17
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Yalçın Oğuz’un çiftlik evinde beslediği çoban köpeği salatalıktan domatese kadar tüm sebzeleri yiyor. Laki adını verdiği köpeği bir aylıkken sokakta bulan Oğuz, onu çok sevdiğini söyledi.

 

İlçeye bağlı Taylıeli köyünde, emekli astsubay Yalçın Oğuz’un beslediği Laki adlı köpek her türlü sebzeyi yiyor. Salatalıktan lahanaya kadar tüm sebzeleri seven Laki, çiftliğin arınılan bekçisi olmuş.

Laki’nin 5 yaşında olduğunu anlatan Yalçın Oğuz, “Laki’yi bir aylıkken sokakta buldum. Onu büyüttüm. Çok akıllı bir hayvan. Çok da sadık. Ancak çok da şüpheci. Erkek olduğu için bazen çapkınlığa gidiyor. Bir hafta kayboldu. Dönüşünde bacağı yaralıydı. Şimdi tedavi ediyorum. Epeyce düzeldi.

Salatalık, domates, karnabahar ve lahanaya kadar her türlü sebze ve meyveyi yiyor. Anacak, ben onu et ve kemik suyu ile besliyorum” dedi. Hayvanları çok sevdiklerini anlatan Sabriye Oğuz da, “Ben onu et ve et suyu kemikle besliyorum. Ancak, o tüm sebzeleri de çok seviyor. Laki evimizin bekçisidir” dedi.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler