YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kadın ölürse kim hesap verecek?
Van’ın Saray ilçesinde oturan Sıdıka Platin, eşi tarafından dövüldüğü iddiasıyla mahkemeye başvurdu. Ancak hakimin kararı beklediği gibi olmadı. Hakim Sıdıka'yı kocasıyla evine yolladı... Bizim ise aklımıza bir soru takıldı: "Bu kadın ölürse hesabını kim
Bu kadın ölürse kim hesap verecek?
04 Aralık 2009 / 09:41 Güncelleme: 04 Aralık 2009 / 09:41

Eşini dövüp kulağını kestiği iddiasıyla hakkında dava açılan Faruk Platin, dün duruşmada ilginç bir savunma yaptı: Karım kendisine şiddet uyguluyor.

Van’ın Saray ilçesinde oturan Sıdıka Platin, iddialara göre 25 Eylül’de eşi Faruk Platin tarafından dövüldü. Kulağının bir bölümü de kesilen 28 yaşındaki Sıdıka Platin, tedavisinin ardından savcılıkça koruma altına alındı. Gözaltına alınan eşi Faruk Platin de aynı gün çıkarıldığı savcılıkça serbest bırakıldı.

Sıdıka Platin iki ay koruma altında tutulduktan sonra Saray Savcılığı’nın verdiği karar üzerine tekrar eşinin yanına gönderildi.

Faruk Platin hakkında açılan davanın ilk duruşması da dün yapıldı. Suçlamaları reddeden Faruk Platin, 1 Eylül’de çocuklarını kaybettiklerini ve bu nedenle de eşinin psikolojisinin bozuk olduğunu öne sürdü, “Eşim kendi kendine sürekli zarar veriyordu. Merdivenlerden düştü öyle oldu” dedi. Hâkim ise Platin’e, ilk ifadesinde eşine şiddet uyguladığını kabul ettiğini hatırlattı.

Sıdıka Platin duruşmada, başını sallayarak soruları yanıtladı. Sıdıka Platin, dayak yiyip yemediği sorusuna başını ‘hayır’ anlamında sallayarak yanıt verdi. Kocasıyla kendi isteğiyle mi gittiği sorusu üzerine de başıyla ‘evet’ dedi.
Duruşma 8 Nisan’a ertelenirken Sıdıka Platin’in ailesi kızlarını döven Platin’i tekrar şikâyet edeceklerini söyledi. Kadın derneği üyeleri de “Bu kadın ölürse hesabını kim verecek?” diye konuştu.

Radikal

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler