YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kadarına da pes artık!
Yozgat'ta bir dinlenme tesisinde otomobil içerisinde uyuyan aile, saniyeler içinde soyuldu. Ne olduğunu anlamaya çalışan kişiler, çantalarının çalındığı fark ediyor. Hırsızları takip etmek isteyen aile daha sonra vazgeçip jandarmaya durumu bildiriyor.
Bu kadarına da pes artık!
24 Ağustos 2010 / 10:51 Güncelleme: 24 Ağustos 2010 / 11:15

Yozgat'ta bir dinlenme tesisinde otomobil içerisinde uyuyarak dinlenen kişiler, hırsızlar tarafından saniyeler arasında soyuldu.   

Güvenlik kamerasına saniye saniye yansıyan hırsızlık olayında, özel otomobil ile ailesiyle birlikte İstanbul'dan Erzincan'a gitmekte olan vatandaş, yorulunca dinlenmek için Yozgat'ta bir dinlenme tesisinde mola verdi. Aile otomobil içerisinde uykuya dalınca, saat 02.49'da otomobilin yanına lüks bir otomobil yaklaşarak park ediyor. Lüks otomobilden inen hırsız yandaki otomobili kontrol ediyor ve bagaj kısmında çantaları fark ediyor.

Yaklaşık 10 dakika orda oyalanan şahıslardan biri el feneriyle otomobilin içindekilerin tam uyuyup uyumadığını kontrol ediyor. Otomobilin etrafında gezinerek etrafı kontrol ettikten sonra uygun anı bulan hırsız, sert bir cisimle otomobilin camını kırdıktan sonra içeri elini sokup çantayı alarak lüks otomobile binip hızla olay yerinden kaçıyor. Olayın şokunu yaşayan vatandaşlar şaşkın şekilde araçtan inerek çantaların çalındığını fark edip, önce aracı takip etmek istiyor ardından vazgeçip durumu jandarmaya bildiriyor.   

Çantalarda 700 Tl nakit para ile cep telefonlarının da çalındığı olayda hırsızların yakalanması için çalışma başlatılırken, lüks otomobilde 3 kişi olduğu ve sahte plaka kullandıkları öğrenildi.
İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler