YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu intiharın sebebi başka...
42 yaşındaki Bayram Yıldız Kağıthane'de ki Hasbahçe Stadyumu'nun aydınlatma direklerine çıkarak intihar etmek istedi. Nüfus Müdürlüğü kayıtlarında ölü göründüğünü iddia eden vatandaşın intihar nedeni ise aslında yaşadığını ispatlamaktı
Bu intiharın sebebi başka...
12 Mart 2010 / 10:41 Güncelleme: 12 Mart 2010 / 10:41

Nüfus Müdürlüğü kayıtlarında ölü göründüğünü iddia eden vatandaş, yaşadığını kanıtlamak için intihara kalkıştı. Yetkilileri uzun süre uğraştıran şahıs, sorunun çözüleceği sözü üzerine intihardan vazgeçti.

Edinilen bilgilere göre, 42 yaşındaki Bayram Yıldız, nüfuz müdürlüğünde kaydının ölü olarak gözüktüğünü ileri sürerek intihara kalkıştı. Yaşadığını kanıtlamak için bir yıldır yasal girişimlerde bulunmasına rağmen kendisiyle ilgilenilmediğini ileri süren Yıldız, yaşadığını kanıtlamak için intihar etmek istedi.

Yıldız, Kağıthane'de ki Hasbahçe Stadyumu'nun aydınlatma direklerine çıkarak yaşadığını kanıtlamaya çalıştı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, önce ne olup bittiğini anlamaya çalıştı. Yıldız, intihar nedenini yazdığı bir kağıdı polislere attı. Kağıtta yaşadığı sorunları anlatan Yıldız, yetkililerin kendisiyle ilgilenmediği için intihar etmek istediğini yazdı. Polislerin uzun uğraşlarına rağmen aşağı inmekte ısrar etmesi üzerine, olay yerine itfaiye ekipleri ve ambulans istendi. Polise yaklaşık 3 saat direnen Yıldız, yetkililerin soruna çözüm bulacağı sözü üzerine intihardan vazgeçti. Aşağı indirilen Yıldız, daha sonra ifade işlemleri için Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Polise uzun süre direnen Yıldız, "Sizlere inanmıyorum, aşağıya indikten sonra yine unutulacağım. Bir yıldır uğraşıyorum hala sorunumu çözemediler. Ölü değilim ben. Nüfus Müdürlüğü'ne her gittiğimde 'sen ölüsün' diyip geri çeviriyorlar'' diye konuştu. (iha)


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler