YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu illerde yaşıyorsanız...
Meteoroloji'den 10 il için sağanak uyarısı yapıldı.
Bu illerde yaşıyorsanız...
27 Haziran 2010 / 10:53 Güncelleme: 27 Haziran 2010 / 11:01

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre yağışlar, ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek.

Yağışların öğle saatlerinden itibaren Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop, Samsun, Çorum, Amasya, Tokat, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, doğu bölgelerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle batı ve kuzeybatı, Akdeniz ile Güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

Yağışların öğle saatlerinden itibaren Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop, Samsun, Çorum, Amasya, Tokat, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, dolu v.b) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekiyor.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Az bulutlu ve açık zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve iç kesimleri (İzmir, Uşak, Afyonkarahisar, Manisa, Denizli ve Kütahya)aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olacak.

Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, iç kesimleri (Isparta, Burdur, Antalya'nın Elmalı, Korkuteli, Aksu, İbradı ve Akseki ilçeleri, Mersin, Adana ve K.Maraş) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği belirtiliyor.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Bolu, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Samsun, Çorum, Amasya, Tokat, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık zamanla kuzeyi parçalı ve çok bulutlu, Kars, Ardahan, Iğdır,Erzurum, Ağrı ve Erzincan çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu olacak.
AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler