YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu illerde yaşayanlar dikkat!
Meteorolojik değerlendirmelere göre Ege ve Akdeniz'de hava sıcaklıkları 2 ila 4 derece azalacak.
Bu illerde yaşayanlar dikkat!
28 Mart 2010 / 12:59 Güncelleme: 28 Mart 2010 / 13:09

Son meteorolojik değerlendirmelere göre, Türkiye'nin doğu bölgelerinde yağış görülecek. Buna ilave olarak batı kesimlerimizin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya, Elazığ, Adıyaman, K.Maraş, Osmaniye ile Adana'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun batısında 2 ila 4 derece azalacak, diğer bölgelerimizde 4 ila 6 derece artacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, doğu bölgeler ile güney, iç ve batı kesimlerimizde yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Malatya, Elazığ, Adıyaman, K.Maraş, Osmaniye ile Adana'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Taşkın vb.) vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

KAR ERİMELERİ VE ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir ve Çanakkale çevreleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Tekirdağ çevrelerinde sis görülecek.

EGE: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu,sabah saatlerinden sonra İzmir, Aydın ve Manisa çevreleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile öğle saatlerinden itibaren Batı Akdeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; K.Maraş, Osmaniye ile Adana'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir ile Ankara'nın batı ilçeleri (Polatlı, Beypazarı, Nallıhan), akşam saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Kırıkkale, gece saatlerinden itibaren Konya, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Kırşehir ve Yozgat çevrleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevreleri, akşam saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Çorum çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren güney ve batısı aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Malatya ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler