20 Haziran 2018 Çarşamba
  • Altın194,126
  • BIST94.552
  • Dolar4,7410
  • Euro5,4899
  • Euro/Dolar0.00
  • Sterlin6,2584
  • İstanbul29 °C
  • Ankara26 °C
  • İzmir27 °C
  • Konya25 °C
  • Adana29 °C
  • Antalya28 °C
  • Diyarbakır32 °C
  • Bursa29 °C
  • Kayseri20 °C
  • Kocaeli26 °C
  • Şanlıurfa33 °C
  • Gaziantep28 °C
  • İçel30 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu hafta hava nasıl olacak?
Yurt genelinde bu kış yağışlı bir havanın etkisinde olarak görünüyoruz. Yaz aylarında görülen kurak günlerin ardından Ekim ayı ile beraber şiddetli yağmurlar yaşanıyor Türkiye genelinde ve yeniden fırtına uyarısı geldi.
Bu hafta hava nasıl olacak?
27 Ekim 2014 / 08:02 Güncelleme: 27 Ekim 2014 / 12:17

Meteoroloji Genel Müdürlüğü pek çok bölge için uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre hava sıcaklığının, kuzeybatı kesimler ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 4 ila 6 derece azalacağı, tahmin ediliyor. Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyıları ile Çeşme çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kısa süreli fırtına ve fırtına şeklinde esmesi beklendiği bildirilirken yaşanabilecek çatı uçması, ulaşımda aksamalar, karşı tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Karadeniz ile Adana, Osmaniye, Hatay kıyıları, Erzurum, Erzincan ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinde yerel kuvvetli, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale'nin kuzey kesimleri, Muğla, Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde yer yer şiddetli olması bekleniyor.
 
Hava sıcaklığının, kuzeybatı kesimler ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 4 ila 6 derece azalacağı, tahmin ediliyor. Rüzgâr, genellikle güney ve güneybatı, Marmara, Kuzey Ege ile Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyıları ile Çeşme çevrelerinde kuvvetli, Marmara'nın kuzeyi, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kısa süreli fırtına ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada yağışların, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinde yerel kuvvetli, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale'nin kuzey kesimleri, Muğla, Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde yer yer şiddetli, olması beklendiği belirtilirken yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, dolu, kuvvetli rüzgâra karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.
 
Fırtına uyarısı
 

Açıklamada, rüzgârın, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyıları ile Çeşme çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kısa süreli fırtına ve fırtına şeklinde esmesi beklendiği bildirilirken yaşanabilecek çatı uçması, ulaşımda aksamalar, karşı tedbirli olunması istendi.

Bölgelerimizde hava
 
MARMARA: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölge genelinde aralıklarla yerel kuvvetli, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ile Çanakkale'nin kuzey kesimlerinde yer yer şiddetli, olması bekleniyor. Rüzgârın; kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kısa süreli fırtına ve fırtına, şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
 
EGE: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölge genelinde yerel olarak kuvvetli, Muğla çevrelerinde yer yer şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın, bölgenin güney kıyıları ile Çeşme çevrelerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.
 
AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Akdeniz ile Adana, Osmaniye ve Hatay'ın kıyılarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Akdeniz ile Mersin'in doğusunda kuvvetli, Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde yer yer şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Batı Akdeniz kıyılarında güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.
 
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, bölgenin kıyı kesiminde kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kısa süreli fırtına ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Samsun, Amasya, Çorum ve Ordu çevreleri ile zamanla bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, bölgenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Erzurum, Erzincan ve Ardahan çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu, batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
Bazı illerin hava sıcaklığı
 
BURSA:
Parçalı çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı. (20)
İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu, yerel kuvvetli sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Avrupa yakasının batısında yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor.(19)
İZMİR: Parçalı çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(18)
ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı .(24)
ANTALYA: Parçalı çok bulutlu, çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (22)
ANKARA: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı.(16)
KONYA: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı.(18)
TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı.(19)
ERZURUM: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı.(13)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(23)
GAZİANTEP: Parçalı bulutlu.(21)
ŞANLIURFA: Parçalı ve az bulutlu.(23)

Şiddetli fırtına ve yağışa karşı tedbirli olunuz.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler