YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu haberi okumadan yola çıkmayın
Bu haberi okumadan yola çıkmayın
19 Eylül 2011 09:10
İşte yurt genelindeki ulaşımda son durum...

Karayollarının bazı kesimlerinde sürdürülen yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sitesindeki duyuruya göre, Anadolu Otoyolunun Çamlıdere kavşağı ile Tatlak Park alanı, 26-31. kilometreleri arasında Ankara-İstanbul istikametinde üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 10 Ekim'e kadar yol trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü sağlanacak.

Anadolu Otoyolunun Akıncılar Gişeleri ile Kızılcahamam kavşağının 20-26. kilometreleri arasındaki Ankara-İstanbul istikametinde üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 26 Eylül'e kadar yol trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü verilecek.

Havran-Balıkesir yolunun 28. kilometresindeki Balya ayrımında 22 Eylül'e ve 57. kilometresindeki Şapçı rampaları mevkisinde 23 Ekim'e kadar patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 14.00-18.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.

TEM Otoyolunun Körfez Kavşağı-İzmit (Doğu) Kavşağı arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle 15 Kasım'a kadar Kuzey taşıma yolunda; (Ankara-İstanbul istikameti) hafta içi 22.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00, Pazar günü ise 24.00- 07.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılarak ulaşım D-100 yolundan sağlanacak.

Anadolu Otoyolunun Gerede-Gümüşova kesimi Bolu Batı Kavşağı ile Abant Kavşağı arasında derz yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti taşıt trafiğine kapatılarak İstanbul yönünden gelen taşıt trafiği Abant Kavşağından D-100 yoluna kontrollü yönlendirilecek.

Torul-Gümüşhane yolunun 15-17. kilometreleri arasında sanat yapıları yapım çalışmaları nedeniyle Trabzon-Gümüşhane istikametindeki iniş şeridi trafiğe kapatılarak ulaşım diğer iki şeritten çift yönlü ve kontrollü verilecek.

Maçka-Torul yolunun 2. kilometresinde bulunan Zigana Tünelindeki bakım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten ve kontrollü sağlanacak.

Anadolu Otoyolunun Akıncılar Gişeleri ile Kızılcahamam Kavşağının 1-8. kilometreleri arasındaki İstanbul-Ankara istikametinde üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 10 Ekim'e kadar yol trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.

Ankara Çevre Otoyolunun Eskişehir Kavşağı ile İncek Kavşağı arasında Eskişehir-İncek istikametindeki üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 5 Ekim'e kadar ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanacak

Bozüyük Çevre Yolunun 8-10. kilometreleri arasında yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle 28 Ekim'e kadar sol taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım sağ taşıma yolundan iki yönlü verilecek.

Salihli-Uşak yolunun 40-43. kilometreleri arasındaki Kula çıkışında aslfaltlama çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü verilecek.

Kırşehir-Kayseri yolunun 13-48. kilometreleri arasındaki (Çalış-Kızılağıl) yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten sağlanacak.

İzmir-Turgutlu yolunun 39-44. kilometreleri arasında üstyapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak verilecek.

O-2 Otoyolunun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Harp Akademileri Tüneli-Kavacık Kavşağı Fatih Sultan Mehmet Köprüsü arasında orta refüjünde direk yenileme çalışmaları nedeniyle 21 Ekim'e kadar 23.00-05.00 saatleri arasında (Cumartesi-Pazar günleri 10.00'a kadar) bir şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.

Zonguldak-Ereğli yolunun 7-13. kilometreleri arasındaki heyelan ıslah çalışmaları nedeniyle ulaşım ağır tonajlı araçlar için Zonguldak-Devrek-Mengen, diğer araçlar için ise Üniversite Hastanesi güzergahından sağlanacak.

Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolunun 188-223. kilometreleri arasında bulunan Taşoluk, Ayran, Kızlaç ve Aslanlı tünellerinin bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 15 Ekim'e kadar her iki yönde zaman zaman bazı şeritler trafiğe kapatılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 33-87. kilometreleri arasında muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılacak.

Zonguldak-Ereğli yolunun 54-56. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

Of-Çaykara-Bayburt yolunun 35-44. kilometreleri arasında yol, yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-18.00 saatleri arası trafiğe kapatılarak küçük tonajlı araçlar için trafik Taşkıran-Demirli-Köknar istikametindeki servis yolundan sağlanacak.

Niksar-Reşadiye-Erzincan yolunun 49-52. kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle 07.00-12.00 ile 13.00-18.00 saatleri arasında ulaşım 20 dakikalık aralıklarla kesilerek kontrollü sağlanacak.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler