YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu haber içinizi ısıtacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; hava sıcaklığı ülkemiz genelinde hissedilir derecede (4 ila 10) artacağı tahmin ediliyor.
Bu haber içinizi ısıtacak
07 Ekim 2013 / 08:41 Güncelleme: 07 Ekim 2013 / 08:47

Yağışların; Doğu Karadeniz bölgesinde (Giresun, Rize, Ordu ve Artvin'in kıyı ilçeleri, Trabzon'un doğu ilçeleri ile Vakfıkebir, Çarşıbaşı ve Beşikdüzü ilçelerinde) kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava Sıcaklığı: Hava sıcaklığı ülkemiz genelinde hissedilir derecede (4 ila 10) artacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ile Sinop çevrelerinde kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Uyarılar

Kuvvetli yağış uyarısı: Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Rize, Ordu ve Artvin'in kıyı ilçeleri, Trabzon'un doğu ilçeleri ile Vakfıkebir, Çarşıbaşı ve Beşikdüzü ilçelerinde) kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, heyelan vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Kuvvetli rüzgar uyarısı: Rüzgarın; Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ile Sinop çevrelerinde kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Bölgelerimize hava

Marmara: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Akdeniz: Az bulutlu, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz:  Çok bulutlu, kıyılarının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Sinop çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Çok bulutlu, Kıyıları ile Gümüşhane ve Artvin çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Rize, Ordu ve Artvin'in kıyı ilçeleri, Trabzon'un doğu ilçeleri ile Vakfıkebir, Çarşıbaşı ve Beşikdüzü ilçelerinde) kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak gece saatlerinde Artvin'in yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesiminde batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler