YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu genç kız yardım bekliyor
Sobaya tiner dökerken vücudunun yüzde 85'i yanan 16 yaşındaki Filiz Erdeğer, aylardır yaşam mücadelesini sürdürüyor.
Bu genç kız yardım bekliyor
24 Mart 2010 / 18:35 Güncelleme: 24 Mart 2010 / 18:53

Doktorların 'yaşaması mucize' dediği genç kız, yaşam mücadelesini kazandı ama maddi imkansızlık nedeniyle estetik yaptıramıyor. Seyyar satıcılık yapan baba ise, kızına yardım edememenin üzüntüsünü yaşıyor.
 

Bursa'da 14 Ağustos 2009 tarihinde meydana gelen olayda, ablası Zübeyde ile birlikte Altınova Mahallesi'ndeki oto aksesuarı imal eden bir şirkette çalışan Filiz Eğdeğer, sobaya tiner dökmek isterken yandı.
 

İlköğretim okulunu bitirdikten sonra dar gelirli ailesine maddi katkı sağlamak için çok istediği eğitimine ara vermek zorunda kalan Filiz Erdeğer, çalıştığı işyerindeki sobayı tiner ile tutuşturmak istedi. Elinde tuttuğu saç bidonun patlamasıyla alevler içerisinde kalan genç kızın yardımına ablası yetişti. Üzerine su dökülen Filiz Erdeğer, ağır yaralı olarak ambulansla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.
 

Vücudunun yüzde 85'i yanan Erdeğer için doktorlar 'yaşaması mucize' yorumunu yaptı. Buna rağmen hayata tutunan genç kızın, kafasından ve sırtından alınan deriler yanan bölgelere nakledildi. Yoğum bakımda 3 ay kalan genç kız, tedavisine ara verilerek 3 günlüğüne evine gönderildi. Ancak Filiz Erdeğer, evde kaldığı ilk gece rahatsızlanarak tekrar hastaneye kaldırıldı.
 

Genç kızın, seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlayan babası Erol Erdeğer, Erol Erdeğer, durumun ciddi olduğunu ve kızını tedavi edebilmek için paraya ihtiyacı olduğunu söyledi.
 
 Filiz Erdeğer ise, gözyaşları içerisinde, "Sağlığıma kavuşmak istiyorum, başka bir şey istemiyorum." dedi. AA

NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ
 // SERKAN
Eminim benim gibi Fitre ve Zekat Parasını vermek isteyen duyarlı insanlar vardır.Size yardım edebilmemiz için bizlere hesap numarası gibi şeyler vermeniz lazım....
23 Ağustos 2010 16:43
canım
 // derya erdeger
Canım benim inşallah iyi olcaksın seni seviyorum yanındayız gene gezcez eglencez herşeyim benim...
26 Mart 2010 08:56
GEÇMİŞ OLSUN
 // KÜBRA AKANSU
ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN....İNŞ.DAHA İYİ OLURSUN.....
25 Mart 2010 23:01
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler