YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu gece eller duaya açılacak
Üç ayların ilki olan recep ayının müjdecisi Regaip Kandili bugün. Regaip Kandili münasebetiyle yurt genelindeki tüm camilerde programlar düzenlenecek. Eller bağışlanma için duaya açılacak.
Bu gece eller duaya açılacak
01 Mayıs 2014 / 07:00 Güncelleme: 01 Mayıs 2014 / 10:57

Kameri ayların yedincisi olan recep ile başlayan, şabanla devam eden ve ramazan ile son bulan ayların toplu adı olarak da tanımlanan üç ayların ilki olan recep ayının ilk cuma gecesinde, yani bu akşam Regaip Kandili idrak edilecek. Regaip Kandili münasebetiyle yurt genelindeki tüm camilerde programlar düzenlenecek. Diyanet İşleri Başkanlığı ise Regaip Kandili dolayısıyla Gaziantep Ulu Camiinde özel program yapacak. TRT 1 ekranlarından canlı yayınlanacak ve Kur'an tilavetleriyle başlayacak programa, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de katılacak.

Gençler manevi atmosferi hissetmeli

Ankara Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı, 'üç aylar' olarak adlandırılan ve Müslümanlarca çok değerli sayılan ibadet, yenilenme ve manevi bakımdan zenginleşme dönemine girildiğini belirtti. Bugün kutlanacak Regaip Kandili'nin, 'üç ayların habercisi' olarak nitelendiren Hızlı, şunları kaydetti: 'Özellikle gençlerimiz ve çocuklarımızın bu manevi atmosferi öncelikle evlerinde hissetmeleri son derece faydalı olacaktır.

Kandil geceleri, çocuklarımız ve gençlerimizin adeta iple çektikleri geceler olmalıdır. Onlara alacağımız hediyelerle sevindireceğimiz en anlamlı günler kandil geceleri olmalıdır. Bu atmosferin evlerimize mutlaka taşınmasında fayda vardır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi, milli ve manevi değerlerle donanımlı bir biçimde yetiştireceksek dini alandaki sağlam geleneklerimizi sürdürmeye devam etmeliyiz.'

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler