YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu fotoğraflar sizi de uçurur
Her yıl binlerce kişi Babadağ'ın yamaçlarından paraşütle Fethiye'nin kumsallarına süzülüyor. İşi bilen kendi uçuyor, acemiler de pilotların refakatinde bırakıyor kendini mavi yolculuğa
Bu fotoğraflar sizi de uçurur
19 Eylül 2009 / 13:05 Güncelleme: 19 Eylül 2009 / 13:22

Öyle aklınıza gelince uçamıyorsunuz. Paraşütle iyi bir uçuş için açık bir hava, uçuşa elverişli hızda esen bir rüzgâr, işi bilen, yeterliliği olan bir pilot ve ve size iyi bir uçuş hizmeti sunacak tescilli, bilinen, güvenli bir firma gerekiyor. Hepsini ayarladıktan sonra buyurun Fethiye'ye; Babadağ'ın yamaçları sizi bekliyor!

 YAMAÇ PARAŞÜTÜ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Doğru adresi bulup Sky Sport'tan uçuş randevusunu alıyorum; ancak Babadağ'ın havası bir türlü uçuşa uygun olmuyor. Hava uygun hale gelene kadar beklemek zorundayım. Ama kararlıyım. Pilottan telefon gelene kadar sabırla beklemeye devam ediyorum. Nihayet beklenen telefon geliyor: "Hadi acele edin. Hava kararmadan sizi uçuralım. Hava uçuşa uygun hale geldi!" Uçuş heyecanı Babadağ'a tırmanırken başlıyor. Çünkü bizi uçuş yapacağımız yamaca götüren kamyonet, Babadağ'a bol uçurumlu, keskin virajlı, tehlikeli bir yoldan çıkıyor. Kamyonetteki herkes aynı fikirde: "Bu dağa kamyonetle çıkılır ama asla inilmez. Bu riski göze almanın anlamı yok. En iyisi paraşütle atlamak!"

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler