YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu düğün 'AB destekli'
Bu düğün 'AB destekli'
28 Ağustos 2013 16:39
Gençlik projelerinde tanışan Özgün Kehya ve Eyüp Coşkun çifti, AB Komisyonu’nun desteklediği panelde evlendi.

Kağıthane Belediyesi Meclis Salonu’nda nikahları kıyılan çift, dünyada ilk defa AB destekli bir projede evlenildiğini söyledi.

Genç Gönüllüler Derneği'nin düzenlediği Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun da desteklediği "2023 Ulusal Stratejimiz İçin Gençlik Kurultayı" panelinde büyük bir sürpriz yaşandı. Gençlik kurultayda çalışan Özgün Kehya ve Eyüp Coşkun çifti, program öncesi Kağıthane Belediyesi Meclis Salonu’nda Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç tarafından nikahları kıyıldı. Birçok projelerin yar aldığı nikah masasında gençlerin nikah şahitliğini de MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel yaptı.

Gençlik projeleri kapsamında tanıştıklarını söyleyen ve görür görmez de aşık olduklarını belirten çift, projede evlenmek için çok uğraştıklarını ifade etti. Projenin başkanlıklarını yürüttüğünü söyleyen Eyüp Coşkun, “Sürekli farklı fikirler üretmeye çalışıyoruz. Bu yüzden farklı bir şekilde evlenmek istedik. Sonuç olarak ta ilk defa AB’nin desteklemiş olduğu bir programda nikâhımız kıyılmış oldu” dedi.

Meclis salonunda nikahının kıyıldığı için şaşkınlık yaşadığını ifade eden gelin Özgün Kehya, “Bu mutlu günümüzde ailelerimizin yanı sıra yıllarca birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızın hepsi yanımızdaydı çok mutlu oldum. Projede tanışıp da projede evlenmek bir o kadar mutluluk verici” şeklinde konuştu.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler