YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da üç ayaklı dana
Bu da üç ayaklı dana
24 Mart 2013 19:15
Ardahan Çıldır ilçesine bağlı Kenarbel köyünde 3 ayaklı olarak dünyaya gelen buzağıya annesi bakmayınca bakım işi sahibine kaldı.

Yaklaşık 10 günlük olan 3 ayaklı dana, sahibi tarafından biberonla besleniyor. Yürümekte güçlük çeken yavruyu biberonla besleyen çiftçi Vedat Akgün, "Bu yavru danamızın adını Kader koyduk. Kader dünyaya 3 ayaklı olarak geldiğinde öleceğini düşündük, çünkü ayağa kalkamıyor ve annesini emerek beslenemiyordu. Bu haliyle annesi de sahiplenmedi. Bende yavruyu yaklaşık 10 gündür annesinden sütünü sağıp biberonla danayı besliyorum. Şu an sağlık durumu çok iyi. Ama yürümekte zorlanıyor.

Ben çevreden araştırıyorum acaba protez bir bacak gibi bir şey bulup yavrunun yürümesini sağlayabilir miyiz diye. Şu ana kadar bir şey bulamadım, bizim yöremizde olmadığı gibi bu halde dünyaya gelen yavrular hep ölmüş. Ben ise yaşatmak istiyorum. Buradan hayvanseverlere sesleniyorum şayet bu yavruyu kurtarmak için yardımcı olacaklarsa onlara vermeye hazırım. Yeter ki bu hayvanın ölmesine izin vermeyelim" dedi.

İHA

20:11
 // Kenan Akkuş
Dananın sahibine bir fikir olsun, uygun ebatta kesilmiş demir borunun bir ucuna bebek arabası tekerleği, diğer ucuna da, hayvanın bedenini saracak mukavvim bir lastik yada semer yapılabilir. En azından hayvan, başkasından destek almadan yürüyebilir. Aklıma gelen bu....
24 Mart 2013 20:11
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler