YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da tavşan yüzlü kuzu!
Bu da tavşan yüzlü kuzu!
04 Ocak 2014 12:40
Muğla'nın Milas ilçesinde, doğum sırasında ölen koyunun karnından alınan tavşana benzeyen kuzu, görenleri hayrete düşürdü.

Milas'a bağlı Kazıklı köyünde hayvancılıkla uğraşan Çalış ailesinin gebe olan sakız ırkı koyunlarından birisi doğum sırasında öldü.

Daha sonra koyunun karnını kesen köylüler, gördükleri manzara karşısında şok yaşadı. Koyunun karnından çıkarılan ölü yavrunun yüzünün tavşana benzemesi görenleri hayrete düşürdü.

Sağlıklı olmadığı söylenmişti

İlk defa böyle bir olayla karşılaştıklarını söylen çiftçi Mehmet Çalış, "Gebe koyunumuzun sancısı başlayınca veterinerimizden yardım istedik. Veteriner yaptığı muayenede yavrunun sağlıklı olmadığını ve garip bir durumun olduğunu söyledi.

Bu sırada gebe koyun doğum yapamadan öldü. Sonra koyunun karnını keserek yavruyu kurtarmak istedik ancak gördüğümüz karşısında büyük bir şok yaşadık. Yavrunun organlarından bazılarında şişkin oluşması ve yüzünün tavşana benzemesi bizleri korkuttu" dedi.

Hastalık sebep oldu

Koyunun gebeyken ateşli bir hastalık geçirmiş olmasının anomali bir duruma neden olabileceği ya da koyunun ah sendromu geçirmiş olabileceği belirtildi.

13:52
 // Rızvan
Şu fotoğrafı biraz daha küçültün olur mu...
04 Ocak 2014 13:52
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler