YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da kediler için 'Kedi Villası'
Bu da kediler için 'Kedi Villası'
09 Ocak 2015 17:35
İstanbul Beylikdüzü Belediyesi sokak kedilerine sahip çıktı. Soğuk havalarda dışarıda kalan sokak kedileri için yapılan ‘Kedi Evleri’ kapı önlerine konulmak üzere Beylikdüzülü vatandaşlara dağıtıldı.

Soğuk havaların etkisini gösterdiği günlerde sokakta yaşayan kedilere Beylikdüzü Belediyesi sahip çıktı.

Aynı anda 15 kedinin birden sığınabileceği kedi evleri, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından Beylikdüzülü hayvanseverlere dağıtıldı. Hayvan Barınağı’nda düzenlenen dağıtım töreninde konuşan Başkan İmamoğlu, vatandaşlarla ortak bir proje yürüttüklerini belirterek, “Aslında kedilere sahip çıkan vatandaşlarımız. Biz sadece onlara sahip çıkmak için bir yuva oluşturma projesini geliştirdik. Bunları da vatandaşlarımızı, hemşehrilerimiz bizimle paylaştı. Veterinerlik müdürlüğümüz ekipleri de projeyi geliştirdi” dedi.

İstanbul’da hayvan hakları konusunda toplumun bilinçlendirilmesi gerektiğini söyleyen İmamoğlu, “Şu anda ilçenin birçok noktasına bu gördüğünüz kedi evlerini yerleştirdik. Bir arada 14 - 15 kediyi besleyebilecekleri bir kedi evi ve aslında birazda kedi villa modeli oldu. Bugün onların teslimini yapıyoruz. İhtiyaç duydukça yine mutlaka bunları üreteceğiz. Toplum hayvan hakları konusunda bilinçlendirilmesi ve özellikle çocukların bu noktada bilinçlendirilmesi hususunda çalışmalarımız olacak” dedi.

Hayvan hakları koruma gönüllüleri olarak Beylikdüzü Belediyesi ile işbirliği içerisinde soğuk günlerde sokak kedilerine sahip çıktığını belirten Deniz Güler,  Beylikdüzü Belediyesi’nin hayvanların yanında olmalarından mutlu olduklarını belirtti.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler