YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da Dünya Ysatık Savayı Günü
Bu da Dünya Ysatık Savayı Günü
03 Nisan 2010 21:17
Yastık savaşlarının ana vatanı Amerika

Kadıköy'de, "Dünya Yastık Savaşı Günü" etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'yastık savaşı oyunu' renkli görüntülere sahne oldu.
 

İstanbul'da bir grup vatandaş, benzeri ABD'de görülen 'Yastık Savaş'ı oyunuyla ilgi odağı oldu. Dünya Yastık Savaşı Günü nedeniyle düzenlenen etkinlik, Kadıköy Caddebostan Sahili'nde yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Sahildeki bir parkta toplanan yaklaşık 600 kişi, birbirlerine yastıklarla saldırarak kıyasıya savaştı. Genelde evlerde yapılan yastık savaşlarını sokağa taşıyan katılımcılar renkli bir hafta sonu geçirdi. Yastık almayı unutan ve etkinliğe dışarıdan dahil olan bazı vatandaşlarda satın aldıkları yastıklarla oyuna dahil oldu.
 

Yastık savaşı yapmaya gelen bir vatandaş, "Biz bir forum sitesi üzerinden toplanarak buraya geldik. Çok eğleniyoruz. Şimdiye kadar 5 yastık dağıttık. Bundan sonrada bize yan gözle bakan olursa onlarında yastıklarını dağıtacağız." diye konuştu.
 

YASTIK SAVAŞLARININ ANA YURDU ABD
 

ABD'ye yaptığı gezi sırasında 'Yastık Savaşı Oyunu'ndan etkilendiğini ifade eden Erdem Yılmaz adlı girişimci, benzeri etkinliği Türkiye'ye taşıdıklarını söyledi. Yılmaz, bir paylaşım sitesi üzerinden 12 bin kişiye ulaştıklarını ve son 2 yıldır her 3 Nisan tarihinde "Dünya Yastık Savaşı Günü"nü kutladıklarını belirtti.  
 

Organizasyonun mimarı Yılmaz, kamusal alanda eylem tasarımları konusunda araştırma yaptığı sırada ABD'li bir grubun yastık savaşlarını düzenlediklerini öğrendiğini ifade ederek "Bende Türkiye'de klasik Cumartesi/Pazar eğlencelerinin dışına çıkmak için yastık savaşı düzenlemeye karar verdim" diyor.
 

Yılmaz, "Ben planlamaları yaptıktan sonra bir paylaşım sitesi üzerinden yaklaşık 12 bin kişiye bu mesajı duyurduk. Daha önceki yıllarda da böyle etkinlik düzenlemiştik ancak bu yılki katılım çok yüksek oldu." diye konuştu. 
 

Katılımcılar, yaklaşık 2 saat süren etkinliğin ardından sahilde gezintiye çıktı. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler