YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da diplomalı çoban
Bu da diplomalı çoban
24 Temmuz 2013 10:18
Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Turunç beldesinde Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu İlhan Demirtaş, diplomasını ağaca asarak çobanlık yapmaya başladı.

Turunç beldesi Kumlubük mevkiinde yaşayan Siyasi Bilgiler Fakültesi mezunu, turizmci İlhan Demirtaş (48), çobanlık yapıyor.

Eğitim aldığı alanda çalışmak istemeyen ve insanlarla iletişim kurmakta zorlandığını belirten Demirtaş, hayvanlarla olmaktan mutluluk duyuyor. Her sabah ahırdan aldığı hayvanları can yoldaşı kangal köpeği Cevo ile otlatmaya götüren Demirtaş, hayvanların bakımı için de babasına yardım ediyor.

Üniversiteli çoban dağda vaktini kitap okuyarak ve köpeği Cevo ile oynayarak geçiriyor.Kendisini “Diplomalı Çoban” diye tanımlayan Demirbaş, doğa ve hayvanlarla daha iyi iletişim kurabildiği için çobanlık yapmaya karar verdiğini belirtti.Demirtaş, çobanlık yaparken çok şey öğrendiğini, tahsiline rağmen çobanlık yapmasının zaman zaman çevredekiler tarafından espri konusu yapıldığını söyledi.

Demirtaş, “Köylüler bana ‘Diplomalı çoban. Senin oyunla bizim oyumuz bir mi’ diye alay ediyor. Ama bu işi severek yaptığım için söyledikleri beni üzmüyor” dedi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler