YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da damatsız düğün!
Adana'daki düğünde gelin var damat yok!
Bu da damatsız düğün!
27 Aralık 2009 / 12:11 Güncelleme: 27 Aralık 2009 / 13:00

Adana'da 2.5 yıl önce tanışan ve dün düğünü olan çiftlerden damat ABD'den gelemeyince düğün damatsız yapıldı. Masada tek başına oturmak zorunda kalan gelinin imdadına 3G yetişti. 3G ile yapılan internet bağlantısı sayesinde MSN üzerinden damat düğünü izledi. Gelin ise damadın görüntülü bağlantı kurduğu dizüstü bilgisayar ile sahneye çıkıp oynadı.  

Adana, 26 Aralık gecesi ilginç bir düğüne ev sahipliği yaptı. 2.5 yıl önce İstanbul'da ortak arkadaşları sayesinde bir kafede tanışan Gönül Güler (31) ve Hasan Şire (31) evlenmeye kara verdi. Ancak damat adayı gelin ile tanıştıktan sonra amcasıyla birlikte ABD'nin New York eyaletinde benzin istasyonu işletmeye gitti. Daha sonra Şire ile Güler sosyal paylaşım sitesi MSN üzerinden görüşmeye ve arkadaşlıklarını devam ettirdi. Hasan Şire bir süre sonra Gönül Güler ile hayatını birleştirmeye karar vererek MSN üzerinden evlenme teklifinde bulundu. ABD'den memleketi Adana'ya gelip nişan yaptılar. Nişan sırasında düğün tarihini de 26 Aralık 2009 olarak belirlediler. Şire, düğün günü de ABD'den izin alıp geleceğini söyleyerek, Adana Havalimanı'ndan nişanlısı Gönül Güler ve arkadaşlarını ile ailesinin gözyaşları arasında ABD'ye gitti. Ancak düğün günü gelip çattığında Hasan Şire işler yoğun olduğu için kendi düğününe gelemedi. Ancak aile düğün salonu kiraladığı ve bütün hazırlıkları yaptığı için damatsız düğün yapmaya karar verdi. Dün gece yapılan düğüne damat katılamadı. Gelin damadın yerine ilk dansı kayınbabası Ahmet Şire (56) ile yaptı.   

Damat düğüne gelmedi ama eşini ve ailesini de yalnız bırakmadı. ABD'den 3G bağlantısı ile dizüstü bilgisayar sayesinde kendi düğününe katıldı. Gelin Güler, 3G ile bağlantı yapıldığını duyunca adeta sevinçten havalara uçtu. Önce gelin ve damat masasında eşiyle MSN üzerinden görüntülü sohbet eden gelin daha sonra dizüstü bilgisayarı sahneye getirterek damatla karşılıklı oynadı. Gelin uzun süre MSN sayesinde sahnede damatla karşılıklı oynarken bir ilke de imza atıldı.   

Gelin bir süre oynadıktan sonra eşini telefonla arayarak onunla konuştu. Gelin eşine telefonda, "Yoksun burada yerinde Meltem oturuyor. Herkes senin sesini duymak istiyor. Ama telefonun sesi fazla çıkmadı. Herkesin sana selamı var" diye seslendi.  

Damatsız düğün yaptığı için buruk bir sevinç yaşayan gelin Gönül Güler, telefonda eşini teselli etmeye çalışarak şunları söyledi:  
"Sen burada yoksun çok kötü geçiyor. Ama sen yanımda olmasan da bizimle birliktesin. Çünkü seni çok seviyorum. Sen kalbim ve yüreğimdesin."  

Güler, 2.5 yıl önce İstanbul'da tanışıp evlenmeye karar verdiklerini ancak eşinin ABD'de çok yoğun bir şekilde çalıştığı için kendi düğününe gelemediğini belirterek, "Sözün bittiği yerdeyim. Artık hiç bir şey söyleyemeyeceğim. O düğüne gelemedi ama ben 11 Ocak'ta aşkımın yanında olacağım. Ama o şimdi bile bizimle birlikte. O benim yanımda" diyerek duygulu anlar yaşadı.

ç cerit k maraş
 // ayşe çetinkaya
seninle gurur duyduk türkiyede bir ilki yaptığın için gönül hanım sana mutluluklar dilerim...
28 Aralık 2009 23:56
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler